Koalice občanských sdružení a obcí – KOSO

0093-0705-2306-1916_TNVážení spoluobčané,

otevřeli jste stránku Koalice občanských sdružení a  obcí, tzv. KOSO.

Tato koalice vznikla jako sdružení obcí a občanských sdružení, které se potýkají se zápachem ze zemědělských a průmyslových zdrojů, přičemž státní správa nedokáže svými pravomocemi nijak pomoci.

V dnešní moderní době a době všech technických vymožeností nechce nikdo žít v oblasti s nepříjemným zápachem. Zápachem, který je velmi obtěžující, zanechává stopy v našich bytech, v  našem oblečení,  vlasech a kůži.

  • Takové prostředí se časem stává stresovým, podobně jako je tomu u prostředí s nadměrným hlukem. Následkem mohou být psychosomatické zdravotní problémy a následně choroby typu alergie, bolesti hlavy, nechutenství, zvracení a pod.
  • Nemovitosti v těchto oblastech ztrácejí na své skutečné ceně a mnohdy se stávají neprodejnými.

Proto požadujeme upravit legislativu tak, aby byla státní správou jednoduše použitelná k omezení pachu na zdrojích pomocí individuálních emisních limitů. Měření emisí pachových látek a jejich regulace je technicky možná a v západních zemích hojně využívaná. Máte-li obdobné problémy ve svém okolí, přidejte se a podepište petici.

Podívejte se na tyto stránky a seznamte se s tím, co si o této problematice myslí některá města a obce. Najdete zde také informace,  jak se měří pachové látky a jaké jsou limity pro zápach ve světě.

NOS3

Koalice občanských sdružení a obcí je neziskové společensví, jehož záměrem je směřovat svou činnost pro osvětu problematiky pachových látek a zpřesnění legislativních omezení za účelem ochrany občanů.

Řídící výbor:

  1. Ing. Stanislav Baloun, místostarosta obce Mimoň, Mimoň Svébořická 308
  2. Mgr. Miloslava Štěrbová, předsedkyně občanského sdružení Permanent Nymburk, Nymburk, Pražská 1449

Partneři koalice KOSO

ASIO_logo_CZ

 

 

 

 

ASIO, spol. s r.o. je česká inženýrsko-dodavatelská společnost s mezinárodní působností založená v roce 1993. Společnost pracuje v oboru vývoje, výroby a dodávek technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu

http://www.asio.cz/cz/cisteni-vzduchu

články:

http://www.asio.cz/cz/328.nejspolehlivejsi-technologie-v-souboji-se-zapachem
http://www.asio.cz/cz/388.nejrozsahlejsi-dezodorizace-na-cov-v-cr-v-provozu
http://www.asio.cz/cz/495.zapach-jako-problem-zapach-jako-odpad
http://www.asio.cz/cz/433.dezodorizace-na-cov-benesov-prvni-zkusenosti-provozovatele

 

Logo

 

 

 

 

 

Regitas s.r.o. Vám přináší novou unikátní technologii neutralizace pachových látek prostřednictvím polymerních gelů, kapalin a technických řešení, pomocí kterých dokážeme neutralizovat:

  • organické i anorganické pachové látky
  • ošetřovat venkovní prostory o rozloze několika hektarů
  • vnitřní výrobní prostory
  • vzduchotechniku o průtoku až 1.000.000 m3/h

Technologie je aplikovatelná ve většině odvětví a sektoru služeb. Více informací včetně případových studií naleznete na webových stránkách:

www.regitas.cz

Zámek Herálec

 

 

 

 

 

 

www.chateauheralec.com